msu-lise-subay-ve-astsubay-alimi-basladi-2023

MSÜ Lise Subay ve Astsubay Alımı Başladı 2023

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 MSÜ “garanti memuru” başvuruları ÖSYM’ye ulaşmaya başladı. Lise Memurluğuna Kimler Başvurabilir: Astsubay Alımı. Harp Okullarına (HO) erkek ve kız, Astsubay Meslek Okullarına (Asb. Meslek Okulu) ise sadece erkek öğrenciler alınacaktır. İşte gerekli tüm detayları içeren makalemiz.

Subay-Astsubay işe alım sınavı – boy koşulları

1/2023 Askeri okullar için yükseköğretim kurumları (YKS) sınavı. Oturumla birlikte temel yetenek testine girmeleri gerekmektedir. 2 / 2023-YKS Alan Yetenek Testlerini (AYT) tek oturum olarak almaları gerekmektedir. 1 2023 Yüksek Öğrenim Kurumları (YKS) Astsubay Meslek Yüksekokulları Sınavı. Bir oturumda Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Erkek askeri öğrenci adayları için minimum boy sınırı 165 cm’dir; Askeri öğrenci adaylarında minimum 160cm boy sınırı uygulanacaktır. Hava Harp Okulu adaylarına uygulanacak boy-kilo sınırları 165cm ile 190cm (dahil) arasında olacaktır.

Askeri Personel İstihdamı Başvuru Genel Şartları MSÜ 2023

Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak, askeri okullar için en az 20 (yirmi bir) yaşında olmak (1 Ocak 2003 ve sonrasında doğanlar), Astsubay meslek okulları için en az 21 (yirmi bir) yaşında olmak, < br >

Lise ve dengi okulların son sınıfında öğrenimlerine devam edenler için, Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına kayıt için son kayıt tarihinde 2023 yılında mezun olmak veya yarıyıl fark etmeksizin 2021 ve 2022 yıllarında mezun olmak, kiralık astsubay veya adayı olarak idareden çıkarılmamış olmak, herhangi bir nedenle memuriyetten veya kamu görevinden çıkarılmamış olmak, on sekiz yaşından küçüklerse kanuni vekilden hesap verebilir olmak, silah kullanmak veya silahlı hizmet yapmak, Güvenlik soruşturması ve dosya soruşturmasının başarılı sonuçlanması için aşağıdaki kılavuzda belirtildiği gibi şartları taşımanız gerekmektedir.

MSÜ Personel Başvuru Süreci

MSÜ 2023 kapsamında Astsubay ve memur alımına başvuran adaylar, ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden online olarak veya internet üzerinden bireysel olarak veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulaması üzerinden başvuru yapacaklardır. Başvurular 1-6 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılmıştır. Giriş ücreti 130 TL’dir. İşte gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

MSÜ Lise Subay ve Astsubay Alımı Başladı 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

İşkur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!