iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Bir Ay Daha Uzatıldı

15.07.2020
34
Ücretsiz İzin Maaş Desteği Bir Ay Daha Uzatıldı

Covid-19 salgını nedeniyle başlatılan ekonomi çalışmaları doğrultusunda nakdi destek ödemelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 gün önce vatandaşın merakla beklemiş olduğu konu hakkında gerekli açıklamaları yaptı. Kabine Toplantısının hemen ardından açıklama yapan Erdoğan; yapılacak olan nakdi destek ödemelerinin 1 ay süre ile uzatıldığını belirtmişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 15 Mart itibari ile ücretsiz bir şekilde izne çıkarılan ve işsizlik maaşı alması uygun olmayan vatandaşlara, günlük 39 TL ödenen nakdi destek ücretleri bu ay içerisinde yani 8-10 Temmuz’da bakanlık tarafından bu vatandaşların hesaplarına yatırıldı.

Bu kapsamda ücretsiz olarak izin desteği sorgulaması yapılabilecek. İzin desteği sorgulama ekranına ulaşım sağlamak için İŞKUR giriş bilgisine veya E-Devlet giriş bilgilerine sahip olmak gerekir. E-devlet şifresine sahip olmayan kişiler, en yakın PTT şubesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Nakdi destek ödeme ile ilgili detaya ulaşmak için ücretsiz olarak E-Devlet üzerinden işlemlerini kolay bir şekilde yapabileceklerdir.

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Uzatıldı

Ücretsiz İzin Maaş Desteği Uzatıldı

Ücretsiz İzin Desteği İçin Uzatılma Kararı Alındı

Uzun süredir merak konusu olan ücretsiz izin desteği için uzatma kararı alındı. Yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan destek ödemelerinin 1 ay süre ile uzatma kararı aldıklarını söyledi. Kısa Çalışma Ödenek süresini 1 ay daha uzattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu süre zarfında, destek ödemeleri 1 ay daha devam edecek.” Dedi.

Nakdi Destek Ödemesi Nasıl Sorgulanır?

Haziran ayına ait olan nakdi destek ücret ödemelerinin, yoğunluğun önüne geçmek amacıyla 8-10 Temmuz’da yapılacağı belirtilmişti. 15 Mart itibari ile işsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşlara 8 Temmuz günü ödemeleri hesaplarına gerçekleştirildi. Salgın nedeniyle zor günler geçiren işletmeler istemeyerek de olsa çalışanlarını ücretsiz izne ayırdı. Ancak, kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayanlar oldu ve bu kişiler; T.C. kimlik numarasının son hanesi göre 0, 2 ve 4 olanlara 6 ve 8 olanlara ise; ödemeleri 10 Temmuz’da gerçekleşti. Sorgulama işlemini E-devlet üzerinden ücretsiz olarak yapabilecekler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.