iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

23.07.2020
27
KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? Her sene düzenli olarak üniversite öğrencilerine maddi destek sağlayan KYK, Ağustos ayı ödemesini ne zaman yapacağı merakla bekleniyor. Kurban bayramı öncesi birçok ödemenin bayram öncesine çekildiği vatandaşlar tarafından biliniyor. KYK ödemeleri de aynı şekilde Bayram öncesine alınacak mı? Yani; KYK Burs Ödemeleri Bayram Öncesi Yapılacak Mı? Normal ödeme tarihinin Ağustos ayı olduğu bilinen bu ödemenin Temmuz ayı içerisinde yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. KYK bursları bayramdan önce yatar mı? Ağustos ayına ait olan KYK ödemeleri ne zaman yatacak? İşte haberin detayları..

KYK burs ödeneklerinin Kurban Bayramından önce ödenip ödenmeyeceği söylentileri ortaya atılırken, bu ödenekten faydalanan öğrenciler bir an önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Üniversite öğrencileri; faydalanmış olduğu bu ödenek sayesinde eğitimlerini devam ettiriyorlar. Durum böyle olunca üniversite öğrencileri; KYK burs ödemeleri kurban bayramından önce yatar mı? Sorusunu sormaya başladılar.

KYK bursları bayramdan önce yatar mı Ağustos ayına ait olan KYK ödemeleri ne zaman yatacak

KYK bursları bayramdan önce yatar mı? Ağustos ayına ait olan KYK ödemeleri ne zaman yatacak? KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

KYK Burs Ödemeleri Bayramdan Önce Yatar Mı? Ne Zaman Yatacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK tarafından öğrencilere verilen bu ödemenin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Üniversite öğrencileri bir an önce KYK burs ödemelerini almak istiyor. Beklenen diğer ödemeler erkene alınarak bayram öncesi ödenmeye başlandı. KYK burs ödemeleri ile ilgili yapılacak açıklama sabırsızlıkla bekleniyor.

KYK Burs Ödemeleri; üniversite öğrencilerinin TC kimlik numarasının son hanesine göre hesaplarına yatırılmaktadır. Yapılacak olan ödemelerin günü şu şekilde;

  • TC numarasının son hanesi 0 olan öğrenciler; her ayın 6’sında,
  • TC numarasının son hanesi 2 olan öğrenciler; her ayın 7’sinde,
  • TC numarasının son hanesi 4 olan öğrenciler; her ayın 8’inde,
  • TC numarasının son hanesi 6 olan öğrenciler; her ayın 9’unda,
  • TC numarasının son hanesi 8 olan öğrenciler; her ayın 10’unda ödemeleri yapılıyor.

Ağustos ayına ait olan KYK burs ödemelerinin Kurban Bayramı öncesi yatırılıp yatırılmayacağı henüz belli değil. Konuyla ilgili bir açıklamanın yapılmadığını söylemek isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.