iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Sona Erecek?

25.07.2020
60
Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Sona Erecek?

Coronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almasıyla ekonomi ve iş dünyası olumsuz yönde etkilendi. Ülkemizde faaliyet gösteren iş yerlerinin birçoğu kapanırken, bazı işletmeler ise; çalışanların bir kısmını ücretsiz izne çıkarma kararı aldı. Durum böyle olunca işsiz kalan vatandaşların yardımına koşan devlet, kısa çalışma ödeneği sistemini devreye soktu. İşsiz kalan vatandaşlar geçim sıkıntısı çekmesi ile birlikte; kısa çalışma ödeneği uzatılacak mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman sona erecek? Merak etmeye başladı. Kısa çalışma ödeneği uzadı mı? Sorularının cevabı haberimizde..

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Sona Erecek

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Sona Erecek? Kısa çalışma ödeneği uzadı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR iş birliği ile gerçekleşen kısa çalışma ödeneği hakkında gelişmelere yer verildi. Merak konusu olan Kısa çalışma ödeneği uzadı mı? Sorusunun cevabı şu şekilde:

Salgının neden olduğu işsizliğe çözüm olan kısa çalışma ödeneği ile ilgili Cumhurbaşkanı çalışmalarını sürdürüyor. Kısa çalışma ödenek başvurusunun 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılması düşünülüyor. Gelen bilgiler doğrultusunda Cumhurbaşkanı, ilgili sistemi 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatacağı bilgisi net olmamakla birlikte kesin gözüyle bakılıyor. Kısa çalışma ödeneği süresi sektöre bağlı olarak ya da iş ayrımı yapılmadan bütün halinde uzatılabilecek. Yani, Korona virüs salgını nedeniyle mecburi nedenlerden dolayı özel sektörden kısa çalışma ödeneğinden yararlanan kişiler ile nakdi ücret desteğinden yararlanan kişilerin görev yaptıkları işletmelerde normal çalışma durumuna geçilmesi ile sigortalı ve işveren paylarının tamamı belirtilen 31 Aralık 2020 tarihini geçmemek şartıyla 3 ay süre ile İşsizlik Sigortası üzerinden karşılanacaktır.

Kısa çalışma ödeneği süresinin uzaması ve konuyla ilgili benzeri haberlere sitemiz üzerinden yer vereceğimizi hatırlatmak isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.