iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kısa Çalışma Ödeneği Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

22.07.2020
32
Kısa Çalışma Ödeneği Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Kısa çalışma ödeneği ödemesi; vatandaşlar tarafından ödemenin yapılacağı gün sabırsızlıkla bekleniyor. Kısa çalışma ödeneği günü belli oldu ve bekleyiş sona erdi. Kurban Bayramının girmesi ile birlikte; Kısa çalışma ödeneği ödemesinin tarihi erkene çekildi. Yapılan açıklama ile birlikte; kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu!

Vatandaşlar tarafından merak edilen, kısa çalışma ödeneği ödemesi ne zaman? Sorusunun cevabı oldu.. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; kısa çalışma ödeneği tarihini açıkladı. Uzun süredir merak konusu olan; Kısa çalışma ödeneği ne zaman yapılacak? Kısa çalışma ödeneği ödemesi hangi tarihte yapılacak? Kısa çalışma ödeneği nereye yapılacak? Gibi sorularının cevabı açıklandı.

Kısa Çalışma Ödeneği Ödemesi Ne Zaman Yapılacak

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Yapılacak?

Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri Ne Zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ilgili ödemelerin yapılacağı tarihi açıkladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; Kısa çalışma ödeneği ödemesi bu ay içerisinde yani 27 Temmuz itibari ile kısa çalışma ödeneği ödemesinin hesaplara yatırılacağını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini Kurban Bayramı nedeniyle erkene çektik dedi. Normalde 5 Ağustos’ta yapılması beklenen ödemeler, Bayram nedeniyle 27 Temmuz tarihine alındığını açıkladı. Bu sayede ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar, Bayram öncesi ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar. Temmuz 27 itibariyle vatandaşların TC kimlik numarasının son hanesine göre; banka hesaplarına ödemeler yapılacaktır.

Kısa Ödeme Ödeneği Nereye Yatacak?

Daha önceden IBAN bilgisi vermemiş ya da IBAN bilgisi olmayan vatandaşlar, kısa çalışma ödeneği ödemesini PTT şubelerinden alabilecekleri belirtildi. Ödemeler; IBAN bilgisi vermiş olan vatandaşların hesaplarına yapılacağı belirtildi. Kısa çalışma ödeneği ödemesinin yapılacağı tarihi şu şekildedir:

  • C. Kimlik Numaralarının son hanesi 0-2 olan vatandaşlar; 27 Temmuz’da ödemelerini alacak.
  • C. Kimlik Numaralarının son hanesi 4-6 olan vatandaşlar; 28 Temmuz’da ödemelerini alacak.
  • T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi 8 olan vatandaşlar; 29 Temmuz’da ödemelerini alabilecekler.

Kısa çalışma ödeneği başvurusu ile ilgili haberimize; burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.