iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Emeklilik ve SGK-SSK ve Bağkur emekli maaşları ile ilgili Son Dakika Haberi

Emeklilik ve SGK-SSK ve Bağkur emekli maaşları ile ilgili Son Dakika Haberi

Milyonlarca insanı yakından ilgilendiren bu karar özellikle Emekli, SGK, memur, işçi, işsiz, sendikalılara hitap ediyor. Sosyal medya hesabından duyuru yapan; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vatandaşların çalışma hayatı, çalışmaya başlama, iş arama, sendika, emeklilik, sigorta gibi çalışma hayatını ilgilendiren işlemlerin e-devlet sistemi üzerinden bir araya getirilmiş şekilde hayata geçirileceği belirtildi.

SGK-SSK, Bağkur ve emeklilik ile ilgili yeni kararların alınacağına dair bilgi verildi. Bu konuda harekete geçen Cumhurbaşkanlığı çalışmalarına başlayarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kendi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Fuat Oktay başkanlığı aracılığı kapsamında yürütülen E-Devlet hizmetlerinin daha detaylı bir şekilde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla çalışmaları kapsamında, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sendika üyelik ve benzer işlemlerinin E-Devlet üzerinde uygun bir hale getirilmesi için çalışma yapılacağı bildirdi.

Emeklilik ve SGK-SSK ve Bağkur emekli maaşları ile ilgili Son Dakika Haberi

Emeklilik ve SGK-SSK ve Bağkur emekli maaşları ile ilgili Son Dakika Haberi

2020 SSK SGK ve Bağ-Kur ek Ödemeli Emekli Maaşları Belli Oldu

Bununla birlikte Temmuz ayı içerisinde düzenlenen zammın; Bağ-Kur, memur emeklileri ve SSK’lılar için %5,75 olduğu belirtildi. Bu ay maaşlarda artış ortaya çıktığı için her ay düzenli bir şekilde ödenen %4-5’i oranındaki ek ödemenin miktarı da artmış oldu.

Emekli vatandaşların geliri Temmuz ayı itibari ile artmış olacak. Bu zam Bağ-Kur, SSK ve memur emeklileri için %5.75 oranında belirlendi.

Hesaplama Nasıl Yapılacak?

Temmuz ayı içerisinde gerçekleşen zam ile birlikte, bundan sonra her ay yatan maaşlarının % 4-5’i oranında ek ödemeye sahip olacak. Maaşlar ne kadar çok artarsa; ek ödeme tutarı da o kadar artmış olacak.

Bu konuda kısa bir örnek vermek gerekirse; almış olduğu emekli maaşı 3 bin TL olan bir kişi, bu maaş üzerinden %4 oranında ek ödemeye sahip olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.