iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çalışan Annelere Bakıcı Desteği Zammı Belli Oldu

28.07.2020
57
Çalışan Annelere Bakıcı Desteği Zammı Belli Oldu

Çalışan annelere destek olma amacıysa sağlanan bakıcı desteği ödemesi yeni zam ile %50 oranında artmış oldu. Büyük illerde iş hayatına devam etmek isteyen çalışan kadınlara sunulan bu destek, anne olmak şartı bulunduruyor. Çalışan anne bakıcı desteği maaşı %50 artarak, 2.400 TL’ye yükseltildi.

Çalışan annelere destek olmak amacıyla bir yıl önce hayata geçirilen çalışan annelere bakıcı desteği ücreti bu yıl %50 oranında zamlanarak 300 euro’ya çıkartıldı. Yeni zam ile birlikte bu sistemden yararlanan annelere; her ay 2 bin 400 TL destek sağlanacak. Avrupa Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ortaklaşa yürütülen proje büyük ilgi görmüş oldu.

Çalışan Anne Bakıcı Desteği 2.400 TL Oldu

Gerçekleşen bu proje kapsamında, ülkemizde toplam 3700 anneye bakıcı desteği sağlanıyor. Bu sistemden yararlanan annelerin ileriki dönemlerde şartları yerine getirememesi durumunda ya da süresi dolan kişilerin yerine yenileri ekleniyor. Yani hayata geçmiş olan bu projenin belli bir limitinin olduğunu söylemek isteriz.

Çalışan Annelere Bakıcı Desteği 2.400 TL Oldu

Çalışan Annelere Bakıcı Desteği 2.400 TL Oldu. Çalışan Anne Bakıcı Desteği Şartları Neler?

Doğum nedeniyle çalışmasına ara vermesi ve tekrar çalışma hayatına dönmesi ile çalışan anne bakıcı desteği hakkından yararlanabilecek. Çalışma hayatına devam etmek isteyen anneler, her ay 2.400 TL maaş almış olacak. Çalışan anne bakıcı desteği; çocuğu 36 aylık olana kadar bu destekten faydalanabilecek. 2019 yılında 200 euro olan ödeme, 2020 Temmuz ayında 300 euro olarak zamlandı. Her yıl zamlanarak, annelere destek olmaya devam edeceği belirtiliyor.

Çalışan Anne Bakıcı Desteği Şartı Ve Son Bulması

Bu kapsamda görev yapacak olan bakıcı, çocuğa kendi evinde bakabildiği gibi aynı zamanda çocuğun evinde de bakabilecek. Bu projede görevli olan yetkili kişiler; belli aralıklar ile gerekli kontrolleri sağlıyor. Bakıcı kadına ait sigorta priminin yatırılmaması veya eksik yatırılması durumunda, sağlanan desteğin kesileceğini söylemek isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.