iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çalışan Annelere bakıcı desteği nasıl alınır? Çalışan Annelere Bakıcı Maaş Zammı Ne Kadar Oldu?

26.07.2020
63
Çalışan Annelere bakıcı desteği nasıl alınır? Çalışan Annelere Bakıcı Maaş Zammı Ne Kadar Oldu?

Kadınlar tarafından merak konusu olan çalışan annelere bakıcı desteği nasıl alınır? Çalışan annelere bakıcı maaş zammı ne kadar oldu? Sorusuna Bakan Zehra Selçuk tarafından cevap geldi. Bakan Zehra Selçuk, çalışan annelere bakıcı maaşlarına Temmuz ayı içerisinde zam yapıldığını belirtti. Henüz bu destekten yararlanmamış olan anneler; çalışan annelere bakıcı desteği nasıl alınır? Sorusuna cevap aramaya başladı. Vatandaşlar tarafından merak konusu olan bu sorunun cevabı haberimizin devamında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni zamlı halini vatandaşlara açıkladı.

Çalışan Anneler bakıcı desteğini nasıl alır Çalışan Annelere Bakıcı Maaş Zammı Ne Kadar Oldu

Çalışan Anneler bakıcı desteğini nasıl alır? Çalışan Annelere Bakıcı Maaş Zammı Ne Kadar Oldu?

Çalışan Annelere Bakıcı Desteği Nasıl Alınır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 yılı içerisinde konuyla ilgili gerekli açıklamalarda bulunmuştu. Konu hakkında gerekli açıklamayı tekrarlayan Bakan Selçuk, bu projeyi 2019 yılında başlattıklarını ve “’Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır” sloganı ile yollarına devam ettiklerini belirtti. Başlatmış oldukları bu projeye dur durak demeden devam ettiklerini belirtirken, 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerin yararlanabildiğini tekrar açıkladı. Çalışan annelere bakıcı desteğinden yararlanmak isteyenler; internet üzerinden başvurularını kolay bir şekilde yapabileceklerini de dile getirdi.

Kimler Bakıcı Desteğinden Faydalanabilir?

Sigortalı çalışan tüm anneler bu projeden faydalanabilirler. Sigortalı çalışmasının yanı sıra 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan tüm anneler bu hizmetten kolay bir şekilde yararlanabilecek.

Çalışan annelere bakıcı desteği nasıl başvurulur? Çalışan annelere bakıcı desteğine başvurmak için www.sgkegitimlibakici.org ya da www.sgk.gov.tr adresleri üzerinden E-devlet şifreniz ile giriş yaparak ilgili hizmete başvuruda bulunabilirsiniz.

Çalışan annelere bakıcı maaş zammı ne kadar oldu? Temmuz ayı içerisinde yapılan zam hakkında henüz net bir bilgi tarafımıza ulaşmamıştır. Ancak, Temmuz ayına özel zammın yapıldığını söylemek isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.