iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bekçilerin 2020 Temmuz Maaşı Ne Kadar Oldu?

10.07.2020
34
Bekçilerin 2020 Temmuz Maaşı Ne Kadar Oldu?

Bekçilerin 2020 Temmuz Maaşı Ne Kadar Oldu? Temmuz ayı içerisinde en çok merak edilen konulardan biri de; 2020 bekçi maaşları ne kadar oldu? Sorusudur. Son günlerde siyasetin de gündemini meşgul eden bekçilerin maaşları memur maaş kriterlerine uygun bir şekilde ödenmesidir.

2020 Temmuz Bekçi Maaşları Ne Kadar Olacak?

Geçmişten günümüze devam eden bekçiliğe bir dönem ara verilmişti. Ancak, olayların artması ile tekrar göreve getirilerek, sokakların güvenliğini sağlamak adına görev başına gelen bekçilerin maaşları her zaman merak konusu olmuştur. Halkın can güvenliğini korumak için görev başında olan bekçilerin maaşı ne kadar ve ne kadar olacak sorusu merak ediliyor. Bekçiler arası maaş farklılıkları diploma özelliğine bağlı olarak ortaya çıkıyor. İlkokul, lise, yüksekokul, üniversite diploması ile göreve gelen bekçiler arasında mezuniyet farkından ötürü maaş farklılıkları görülmektedir.

Bekçilerin 2020 Temmuz Maaşı Ne Kadar Olacak

Bekçilerin 2020 Temmuz Maaşı Ne Kadar Olacak?

2020 Temmuz bekçi maaşı yeni zam ile birlikte belli oldu! Zammın daha önceden belirlenmesine rağmen net bir şey söylenmediği için uzun süre gündemi meşgul etmişti. Görev başında olan bekçilere ek olarak bekçi alımlarının devam ettiğini görüyoruz. Kanunların belirlediği yasaya uygun olan ve sınavlarda başarılı olan adaylar, bekçilik görevine getirilecektir.

İşsizliğin yoğun bir şekilde yaşandığı son dönemlerde, bekçiliğe olan ilgi bir hayli büyümüş durumda olduğunu da söylemek isteriz. 2020 yılı için açıklanan rakamlara göre enflasyon oranı yüzde 5,75 artmış olup, memurlar bu yıl içerisinde %4 oranın da zam aldı. İkinci 6 ayından sonra %4 oranında zam alması bekleniyor. Haziran ayı içerisinde açıklanan enflasyon rakamları üzerinden memur ve emeklilerin alacağı enflasyon farkı belli oldu. Memurluk görevinde olanlar; % 4 zammın yanında, %1,75 oranında enflasyon farkı alacak.

2020 Temmuz Bekçi Maaşları Ne Kadar Oldu?

  • İlkokul Mezunu olan Bekçiler 4.500 TL Maaş Alacak
  • Lise Mezunu olan Bekçiler 4.550 TL ile 4,670 TL Arasında Maaş Alacak
  • Ön lisans Mezunu olan Bekçiler 4,570 ile 4.620 TL Arasında Maaş Alacak
  • Lisans Mezunu ve Evli Olmayan Bekçiler 4,620 TL ile 4,900 TL Arasında Maaş Alacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.