iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2020 Temmuz Polis Maaşları Ne Kadar Oldu?

11.07.2020
37
2020 Temmuz Polis Maaşları Ne Kadar Oldu?

2020 Temmuz polis maaşları ne kadar oldu? Emniyet personeli maaşı ne kadar oldu? Sorularının son birkaç gün içerisinde gündemi meşgul ettiğini söylemeliyiz. Polis memurlarının maaşları aynı şekilde memur maaş zammı ile birlikte ortaya çıkmaktadır. En son gerçekleşen toplu görüşmenin hemen ardından, 2020 yılı Temmuz memur maaş zammı belli olmuştu.

2020 Yılı temmuz polis memuru için yılın ikinci altı aylık zam oranı maaşların üzerine eklenerek, maaşlarda artış ortaya çıkmıştır. 2020 yılı ilk altı ayına ait olan enflasyon rakamları belirlenmişti ve bu duruma bağlı olarak polis maaş zammına enflasyon farkı eklendi. Emniyet teşkilatına yapılan zammın polis memurları arasında rütbeye ve çalışma gün sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Emniyet teşkilatının en kalabalık bölümü polislerden oluşmaktadır. Görev yapan polisler, çalıştıkları birimlere ve yıla göre gruplara ayrılırlar.

2020 Temmuz Polis Maaşları Ne Kadar Oldu

2020 Temmuz Polis Maaşları Ne Kadar Oldu

2020 Temmuz Polis Maaşları Belli Oldu!

Polis maaşları ne kadar oldu? Sorusu görev yapan onlarca polis tarafından merak konusu haline geldi. 2020 Temmuz polis maaşları belli olarak netleşen zam oranı kesinleşti,. 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde memurlara olduğu gibi emniyet teşkilatı mensuplarına da yılın ilk 6 ayı için %4 oranında zam yapılırken, yılın ikinci 6 ayı için ise; %4 oranında zam yapılma kararı alındı. Bu zamlarda en etkili faktörün; enflasyon farkı olduğunu söylemeliyiz. Enflasyon rakamlarının polis maaş zammından fazla çıkması durumunda ise; ortaya çıkan bu maaş zam farkı, polislerin maaşlarına yansıtılmaktadır.

2020 Polis Maaşları Ne Kadar Oldu?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi yıla ve rütbeye bağlı olarak polis maaşları farklılık gösterebiliyor. Görevine yeni başlamış polis memuru ile 20 yılı üstü polis memuru arasında %15 oranında fiyat farklılığı bulunur.

Göreve yeni başlamış olan bir polis memurunun maaşı 5,233 TL olarak belirlenirken, kıdemli polis memurlarının maaşları ise; 5,954 TL olarak belirlendi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.