iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

16.07.2020
59
2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı ne kadar oldu? Gündemin en önemli soruları arasında yer alıyor. Zamların gündeme gelmesi ile birlikte; 2020 evde bakım maaşı ne kadar? Temmuz zammı ile birlikte evde bakım ücreti ne kadar oldu? Evde bakım maaşı sorgulama işlemi nasıl gerçekleşir? İşte konuyla ilgili merak edilenler..

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde Bakım aylığı alan kişiler; maaş ile ilgili detaylara E Devlet üzerinden ulaşabilirler ve bu sayede gerekli sorgulama işlemini yapabilirler. TC numaranız ve şifrenizi kullanarak E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına; “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve arama işlemini gerçekleştirin. Açılan sayfa üzerinde maaş ödemesi ile ilgili tüm detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz sorgulama işlemini SMS ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım aylığı alan kişiler SMS ile sorgulama yapabilirler. Sorgulama yapmak için cep telefonları üzerinden mesaj bölümüne girerek BAKIYE yazıp; 4747 SMS göndermeleri yeterli olacaktır. Gönderilecek mesajın ücretsiz olmadığını hatırlatmak isteriz. Gönderilecek mesaj 1 SMS ücreti ile ücretlendirilir.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu

2020 Evde Bakım Ücreti Ne Kadar Oldu?

Evde Bakım Ücreti Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşları ödenmeye başlandı. Evde bakım maaşları alan kişilerin ödemeleri; Bakanlık tarafından illere göre yapılıyor. 16 Temmuz 2020 tarihiyle 32 il üzerinde ödemeler gerçekleşti. Geriye kalan diğer illere ait ödemeler ilerleyen günlerde yapılacaktır.

Temmuz ayı içerisinde yapılan memur ve emekli maaşlarına ek olarak; engelli yardımı, 65 yaş aylığı ve evde bakım parası gibi tüm sosyal yardımlar zamlandı. Sosyal yardım ücreti alan vatandaşların maaşları %5.49 oranında zamlandı. 2020 evde bakım maaşı ne kadar oldu? Yapılan yeni zam ile birlikte; 1.384 TL olan evde bakım maaşı Temmuz ayı itibariyle 1.460 TL olarak belirlendi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.