iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alacak

07.07.2020
32
Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden çok sayıda personel alınacak. KPSS şartı aranmadan yapılacak atamalarda adayların özel şartları sağlamaları gerekmektedir. İŞKUR Kamu Memur Alım İlanları arasında yer alan personel alım ilanına göre; gemi adamı, tekniker, teknisyen ve şoför alımı gerçekleştirilecek.

Tekniker, teknisyen ve destek personeli kadrosu için başvuru yapacak adayların 2018 KPSS B grubu P93 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Toplamda 13 sözleşmeli personel alacak olan kurum; 2 tekniker, 6 teknisyen, 1 destek personeli (şoför), 4 gemi adamı alacaktır.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Genel Şartları

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü bünyesinde İŞKUR üzerinden istihdam edilecek sözleşmeli personel adaylarının sahip olması gereken şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından kısıtlı olmamak,
  • Erkek adayların askerliğini yapmış olması,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • İŞKUR kaydının bulunması,
  • 657 sayılı kanunun ilgili maddelerinde yer alan şartları taşımak,
  • TCK’nın 53’üncü maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa dahi kasten işlenen suçlardan hüküm giymemiş olmak vb.

Genel şartları sağlayan tüm adayların ilgili kadrolar için belirlenen özel şartları sağlamasının ardından başvuru yapmaları mümkündür.

İŞKUR üzerinden DSİ sürekli işçi alımı hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Söz konusu ilanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 15 gün içinde adayların başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgelerin doldurulması ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü resmi web sayfası üzerinde yer alan başvuru formunun doldurulmasının ardından başvuruların yapılması mümkündür. Adayların başvuracakları kadro özelinde şartları sağlamaları ve mesleki yeterliliklerine dair belgeleri ilgili kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.