iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ptt Kargo, Ptt Kargo sorgu ve Telefon

22.05.2020
173

ptt kargo

Ptt Kargo, Ptt Kargo sorgu ve Telefon

PTT Türkiye’nin en eski ve köklü kurumlarından birisidir. Verdiği hizmetlerle günümüze kadar kimliğini korumayı başaran PTT Kargo; hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmasıyla sektörde en fazla tercih edilen firmalardan biridir. Kargo işlemlerinde sık kullanılmasındaki bir diğer neden ise uygun fiyata sunduğu hizmetlerdir. Kargo gönderim ve alımları uygun fiyata yapabilir, işlemlerin güvenilir ve en hızlı yoldan teslim edileceğine emin olabilirsiniz.

PTT KARGO SORGULAMA

Gönderici ya da alıcı olarak PTT kargo ile yapılan işlemlerin bütün detaylarını PTT Kargo sorgulama ile öğrenebilirsiniz. PTT kargo alacak ya da göndereceklerin planlamalarını daha sağlıklı yapabilmesi için müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Bu yolla ulaşım bilgisi, zamanı ve tarihinden haberdar olabilirsiniz. Bu sayede kargonun konumunu, yola çıktı ise beklediği yeri ve kargo aşamasını, alıcının kargoyu teslim alıp almadığına dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bu detaylara ulaşabilmek için PTT Kargo numarası veya barkod numarasının bilinmesi gerekmektedir. Kargo numarasını kargonuzu teslim ettiğiniz kurye aracılığıyla ya da kargonuzu verdiğiniz PTT şubesinden öğrenebilirsiniz. Peki bu yollarla kargo numarasını öğrenemeyen kişiler ne yapmalı? Kargo numarasını kaybeden unutan veya bir şekilde yararlanamayan müşteriler kargo numaralarını yeniden öğrenebilmek için en yakın PTT şubesine başvurmak zorundadır. Bu başvuruda bulunurken T.C Kimlik numarasının istendiği unutulmamalıdır.

Gerekli bilgileri öğrenen müşteriler PTT’nin resmi sitesi ya da E-devlet üzerinden kargolarını takip edebilirler. PTT’nin resmi sitesine girilerek kargo numarası yazılır. Ardından sorgula butonuna basılarak kargonun detayları hakkında bilgi edinilebilir. PTT kargo müşteri profilinin çok çeşitli olmasından dolayı ara yüzü çok basit tasarlanmış bir sitedir. Kullanımı basit olan sorgulama ekranı sayesinde merak dilenleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PTT KARGO TAKİP TELEFON

PTT üzerinden işlem yapan müşteriler kargo takibini telefon üzerinden de yapabilir. Telefonla takip için 444 1 788 numarasını arayan müşteriler PTT müşteri temsilcisine verecekleri kargo takip numarası ile kargolarının nerde olduğu, ne zaman teslim edileceği bilgilerini yetkili ağızdan duyabilirler. PTT Kargo takip telefon üzerinden de yapılabilen bir işlem olduğu için internet ve SMS yoluyla kargo takibinde sıkıntı yaşayan müşteriler için kullanışlı bir hizmettir. PTT’nin bu hizmeti verirken müşterilerine sağladığı bir diğer avantaj da aramaların yapıldığı hatta herhangi bir ekstra ücret yansıtmamasıdır. Bu sayede telefonla kargo takibi müşteriler için kullanışlı bir yöntemdir. Diğer takip uygulamalarında birtakım sıkıntı yaşayan müşteriler birinci ağızdan kargolarına dair diğer detayları da öğrenebilir.

PTT GÖNDERİ TAKİP

Türkiye’nin en eski kurumlarından olmasına karşın teknolojik gelişmelere ayak uyduran ve bunu kargo sektörüne başarılı bir şekilde indirgeyen PTT Kargo; PTT gönderi takip alanında çok gelişmiştir. İnternetten, sesli iletişim, mobil uygulama ve e-devlet üzerinden gönderi takibi sağlıklı bir şekilde yapılabilir. PTT’nin belirlediği ve göndericilerle paylaştığı barkod numarası üzerinden konumu veya gönderilen ürünün teslim edilip edilmediği rahatlık izlenebilir. Bilgi işlem kadrosunun genişliği ve profesyonel teknolojik ağ sistemiyle kargo gönderimleri sırasında mağduriyet yaşatmamak PTT Kargo prensiplerinden biridir. PTT gönderi takip sistemi sayesinde rahat ve esnek planlamalarınızı daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. PTT’nin bilgilendirmesi güvenilirdir. Şunu hatırlatmakta fayda var ki, PTT Kargo ile verilen bilgiler tahminidir ve değişkenlik gösterebilir. Ancak bu değişkenlikler çok uzun süreler olarak müşterilere yansımazlar. Kargo sahibinin alıcı ile paylaşacağı takip numarası ile kolaylıkla PTT gönderi takibi yapılabilir. Bu işlemler PTT resmi sitesi, E-devlet, telefon ve en yakın PTT şubesine başvurarak başarıyla tamamlanabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.