iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

26.05.2020
161

ptt çalışma saatleri

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

Ülkemizin en geleneksel ve köklü kurumlarından birisi olan PTT oldukça kapsamlı ve karışık çalışma disiplinine sahiptir. Zira kurum olarak oldukça hacimli ve Türkiye’nin her yerinde hizmet eder nitelikte olduğu için çalışma düzenini anlamak kimi zaman güç olmaktadır. Bu itibarla birçok birey PTT çalışma saatleri gibi esasında kolay bir bilgiye dahi doğrudan ulaşamamaktadır. PTT’nin hangi saatler arası çalıştığı ve aynı bağlamda hangi günler arası çalıştığı birçok birey için önem taşımaktadır. Zira ülkemiz insanları hayatının her alanında PTT’ye müracaat etmektedir. Kimi zaman posta iletimi için kimi zaman telefon işlemleri için kimi zaman ise telgraf işleri için PTT’ye başvurur. Elbette sadece bunlar ile kalmayıp, PTT kargoyu da sıklıkla tercih etmektedir. Çünkü devletimize ait köklü ve güvenilir yerli bir kurum olduğundan insanlar kargolarını da PTT ye emanet etmek istemektedir. PTT bir devlet dairesi olduğu için yer yer değişiklik ve bazı özel durum ve günlere binaen farklılık gösterse de çalışma saatleri genel seyir sabah sekiz akşam beş şeklinde olmaktadır. Ancak ülkemizdeki bazı PTT şubeleri konumu ve önemi sebebi ile bazı ayrıcalıklara ve farklılaştırılmış çalışma saatlerine sahiptir. En nihayetinde genel olarak PTT çalışma saatleri bu aralık içindedir. PTT kargonun çalışmasına ilişkin konular da merak edilmektedir. PTT kargo resmi tatillerde ve bayramlarda çalışmamaktadır. Ancak resmi tatil ve bayram hafta sonu tatili ile birleştirilir ve doğal süresi uzatılırsa bu gibi durumda doğal süresi ile tatil yapar ve geri kalan zaman da faaliyetine devam etmektedir.

PTT Kargo Nasıl Sorgulanır?

Bazı zaman bir hediye, bazı zaman eşya ve bazı zaman ise kıymetli evrak ve belgeleri her birey hayatı boyunca en az birkaç defa kargo ile ilişki içerisinde olmuştur. Ülkemizde de kargo firmaları içerisinde ayrı bir yere sahip olan ve gerek güvenilirliği gerekse hassasiyeti ile pek çok bireyin kargoda vazgeçilmezi olan PTT kargo artık hizmetine daha hızlı devam etmektedir. Kargo hizmetine başladığı ilk zamanlar en çok hız konusunda eleştirilere maruz kalan PTT kargo; geldiğimiz noktada bu koya hassasiyetle eğişmiş durumdadır. Bireyler ellerinde iletmek için tuttuğu ve herhangi bir PTT kargo şubesine verdiği nesnelerin nasıl takip edileceğini de fazlasıyla merak etmektedir. Birçok insan PTT kargo nasıl sorgulanır sorusuna yanıt aramaktadır. Bu soruya en tatminkâr yanıtı şu şekilde vermek isabetli olacaktır. Öncelikle herhangi bir arama motorunu telefon, tablet veya bilgisayarınızdan açmalı ve oraya PTT kargo sorgulama

yazmalısınız. İlk sırada çıkan PTT nin resmi adresi olacaktır. PTT’nin resmi adresine eriştikten sonra kargo numaranızı yazmanız gerekmektedir. Yazığınız kargo numarası sonrasında size kargonuzun ne durumda olduğu, nerede olduğu ve tahmini ne zaman ulaştırılacağı gibi tüm lojistik bilgiler verilmektedir.

PTT Bayramda Çalışıyor Mu?

PTT kargonun online bir şekilde nasıl takip edileceği ve ne gibi hususlara dikkat edileceğini bir üst başlıkta sizlere sunduk. Ancak her birey internet erişimine sahip değildir. Doğal olarak insanlar ‘’Benim internetim yok o halde nasıl öğreneceğim kargo durumunu’’ sorusunu sormaktadır. Bu noktada sadece çözüm yolu internet ile olmamaktadır. İlk başlıkta belirttiğimiz çalışma saatleri içerisinde size en yakın PTT şubesine giderek kargo takip departmanından kargo numaranızı söyleyerek kargonuza ait tüm bilgilere erişebilirsiniz. Kargo durumunuz, teslimat aşamasının ne durumda olduğu ve tahmini teslim süresi gibi pek çok veriler size sunulacaktır. Peki, bayramlarda durum ne olacak. PTT bayramda çalışıyor mu soruları gündeme gelmektedir. PTT bayramların olağan süresinde hizmet vermemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.