iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

E – PTT

23.05.2020
122

E – PTT Elektronik Postane

E – PTT

 

Türkiye’nin yerli ve en köklü kurumlarından olan PTT pek çok kişinin sıklıkla başvurduğu ve hizmet aldığı bir kurumdur. Özellikle resmi belge ve evrakların sıklıkla PTT üzerinden kargolanması, telgraf çekilmesi sonucunda artık özel eşyalar da oldukça güzel ve hassas bir şekilde PTT ile arzu edilen yere iletilmektedir. Sürekli kendisini geliştiren ve var olan yeniliklere göre teknoloji ile kendisini entegre eden PTT bu noktada interneti de dâhil ederek hizmet ağını genişletmiş durumdadır. Zira günümüzde her insanın hayatının tam merkezine odaklanan internet; eskiye nazaran işlemlerin çok süratli ve pratik bir şekilde ilerlemesini sağlayan büyük bir nimettir. Bu nimetten faydalanan ve hizmet ettiği bireylerin de faydalanmasını isteyen PTT, e – PTT yi kullanıma uzun zaman önce açmış durumda. İşlemlerin oldukça hassas ve problemsiz ilerlemesi için oldukça sağlam bir veri tabanı ve yüksek donanımlı alt yapı sağlayıcısı kullanan PTT; her insanın internet üzerinden ziyaret ettiği bir kurum haline gelmiştir. Zira eski usuller ile küçük bir işlem için dahi PTT şubesine gitmeye gerek kalmamış ve insanların hayatı oldukça bu noktada kolaylaşmıştır. Peki, e – PTT nedir ve hangi işlemler e – PTT üzerinden yapılabilir? E – PTT internet alt yapısı sayesinde daha önceden PTT şubesine giderek yapılan pek çok işin artık son hız ve pratiklik ile internetten yapılmasına olanak sağlayan bir hizmettir.

 

 

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

 

Elimizde bulunan eşyayı, ürünü, resmi belge veya evrakı herhangi bir adrese, kuruma ya da bireye ulaştırmak için çoğu zaman kargoya ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacı ise bize en güvenilir gelen kaynak ile yani PTT kargo ile gerçekleştirmek isteriz. Kargo işlemini PTT kargo ile gerçekleştiren bireyler daha sonra kargolarının akıbetini merak etmektedir. Bu merak neticesinde PTT kargo takibi nasıl yapılır sorusunun cevabını aramaktadır. PTT kargo takibi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Birinci yöntem geleneksel usul ile yani şubeye gidilerek sorgulanmaktadır. Bunun için size en yakın şubeye gidebilir ve oradan kargo takip bölümüne kargo numaranızı vererek sorgulatabilirsiniz. Öte yandan ise bu başlıkta derinlemesine incelediğimiz e – PTT ile de kargo takibi sürecini gözlemleyebilirsiniz. Herhangi bir arama motoruna e – PTT yazarak PTT nin resmi internet sitesine erişebilir ve oradan kargo sorgulama bölümüne kargo numaranızı yazabilirsiniz. Netice itibarıyla tüm bu işlemler size kargonuza dair tüm lojistik ve konum bilgilerinin verilmesine yol açacaktır.

 

E – PTT Giriş

İnternet ile arası pek de iyi olmayan bireyler PTT ile ilgili işlemleri olduğunda çoğu zaman şubeye gitmek zorunda kalmaktadır. Ancak E – PTT sayesinde artık PTT şubesi üzerinden yapılacak olan pek çok iş oldukça pratik ve zaman kaybı olmaksızın yapılabilmektedir. Bu noktada hizmet ağını genişleten PTT, bireylerin son derece yüksek hizmet alması için e – PTT kurumunun işlevli çalışması ve hemen hemen tüm işlemlerin yapılabilmesi için ileri teknoloji de alt yapı kullanmaktadır. E – PTT giriş işlemini yapabilir ve buradan halletmeniz gereken işlemleri kısa sürede hiç yorulmaksızın halledebilirsiniz. Sadece bir arama motoruna e – PTT yazmalı ve PTT nin resmi sayfasına erişmeniz gerekecektir. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan giriş seçeneğine tıklayarak varsa üyeliğiniz gerekli bilgileri yazıp kısa yoldan e – PTT ye giriş yapabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa kayır ol butonuna tıklamalı ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurup üyeliğinizi tamamlamalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.