iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2020 KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvurusu ve Şartları

12.05.2020
49
2020 KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvurusu ve Şartları

KOSGEB yeni girişimci desteği sektöre yeni başlayan bireyler için sunulan bir hibe desteğidir. İşletme açmak isteyen fakat yeterli sermayesi bulunmayan bireylerin KOSGEB yeni girişimci desteği alma hakları bulunmaktadır ve bireyler bu destek ile yeni işletmeleri için sermaye açıklarının kapatılmasını sağlayabilmektedirler.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nedir?

KOSGEB yeni girişimci desteği iş kurmak isteyen bireylerin uygun koşulları taşıması halinde verilen bir destektir. KOSGEB iş fikirleri bulunan ve yeni iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen bireylerin girişimlerini desteklemektedir. Farklı çalışma alanları için üretim yapacak olan KOBİ’lere destek sunmakta olan KOSGEB, bireylerin uluslararası pazara uygun ve yüksek ürün standartlarına sahip olması halinde destek sağlamaktadır. 50 bin lira girişimcilik hibesi ve 100 bin lira girişimcilik kredisi olmak üzere bireylere 150 bin liralık destek sağlanmaktadır. Yeni girişimcilerin bu pakete başvurabilmek için bazı şartlara sahip olmaları ve bazı eğitimleri almaları gerekmektedir.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru işlemi yapmak için öncelikle site içerisindeki bazı eğitimlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bireylerin girişimci başvurusunda bulunmadan önce KOSGEB sitesine giriş yaparak geleneksel girişimci eğitimini tamamlamaları ardından da ileri girişimcilik eğitimi almaları gerekmektedir. Online olarak gerçekleştirilen eğitimlere e devlet üzerinden giriş yapılmaktadır. Giriş işleminden sonra online olarak derse kayıt oluşturulmaktadır. Ders içerikleri ve materyalleri sistem üzerinde bulunmaktadır. Derslerden sonra bireylere elektronik girişimcilik sertifikası verilmektedir. Sertifika alım işlemi sonrasında KOSGEB internet sitesi üzerinden başvuru formunun indirilmesi gerekmektedir. İlgili başvuru formunun eksiksiz ve tam doldurulması ardından da yetkili kuruma iletilmesi ile başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Koşulları Nelerdir?

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru koşulları başvuruda bulunacak bireye ve kurumun çalışma alanına göre farklılık göstermektedir. Genel olarak geçerli olan başvuru koşulları şunlardır.

 • Başvuru yapacak bireylerin 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Girişimcinin kurmayı planladığı işi detaylı olarak sunması gerekmektedir.
 • KOSGEB tarafından online olarak verilen eğitimleri almak ve eğitim sonrası sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.
 • Üniversite kapsamında yer alan gençlerin üniversite programından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.
 • İŞGEM bünyesinde bulunan girişimcilerin 1 yıl içerisinde bir işletme kurmuş olmaları gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartların eksiksiz yerine getirilmesi ve iş planının detaylı sunulması ile KOSGEB yeni girişimci desteği başvurusu tamamlanmış olmaktadır. Bireyler iş kurmak istedikleri sektörlere ve iş özelliklerine göre değerlendirilmektedir.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden Sektörler Faydalanabilmektedir?

KOSGEB yeni girişimci desteği verilen sektörler üretilen hizmet değerine göre farklılık göstermektedir. KOSGEB tarafından hibe desteği sağlanacak olan sektörler şu şekildedir.

 • Madencilik ve taş ocaklığı
 • İmalat
 • Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı
 • Kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor
 • İnşaat
 • Bilgi ve iletişim
 • Konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri
 • İdari ve destek hizmet faaliyetleri
 • Ulaştırma ve depolama
 • Toptan ve perakende ticaret
 • Diğer hizmetler

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Avantajları Nelerdir?

KOSGEB yeni girişimci desteği avantajları sayesinde sermayeye sahip olmayan birçok girişimci kolaylıkla iş kurma fırsatı elde edebilmektedir. Bireylerin sahip oldukları yenilikçi girişim fikirlerinin değerlendirilmesini ve daha ileri boyutlara taşınmasını destekleyen KOSGEB genç bireylerinde sektöre güvenle atılmasını sağlamaktadır. 50 bin lira hibe desteğinde bulunarak iş yapılmasını sağlayan KOSGEB, ayrıca ilerleyen dönem için 100 bin lira tutarında kredi desteği sunarak toplam 150 bin lira KOSGEB yeni girişimci desteği fırsatı sunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.