iskur.org

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

2020 Emekli Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?

12.07.2020
38
2020 Emekli Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?

2020 Emekli maaş farklı ne zaman yatacak? Haziran ayı içerisinde açıklanan enflasyon verilerinin belli olmasıyla, temmuz ayı içerisinde emekli ve memura yapılacak olan zam oranı karara bağlandı. Memur ve diğer emeklilerin altı aylık maaş zammı %5.75 olarak netlik kazandı. Memur ve emekli maaşlarının zam oranı netlik kazanmasıyla, tüm gözler yatacak olan maaş farkının tarihine çevrildi. Emekli ve memur maaş farkı ne zaman yatacak?

2020 Emekli Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak

2020 Emekli Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?

Enflasyon oranının belirlenmesiyle, emekli ve memura yapılan zam oranı sonuca bağlandı. Zammın belli olması ile birlikte, bu farkın maaşlara ne zaman yansıyacağı merak konusu oldu. Yapılan açıklamalara göre; emekli ve memur maaşlarına “Ocak-Temmuz” enflasyon yüzdesi 5,75 oranında artış gelecek. Her şeyin netleşmesiyle; emekli vatandaşlar ve memurlar farkın hangi tarihte geçerli olacağını merak etmeye başladır. Emekli vatandaşlar maaşlarını her ayın 17’de aldıklarını göz önünde bulundurursak, bu ayın 17’sinde maaşlarına bu farkın yansıması bekleniyor.

Emekli Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?

Emekli ve memur maaş farkı ne zaman yatacak

Emekli ve memur maaş farkı ne zaman yatacak? 2020 Emekli maaş farklı ne zaman yatacak?

Memurlar ve emekliler; zamlı maaşlarına ek olarak enflasyon farkını da bu ay içerisinde yani Temmuz ayında almış olacaklar. Her ayın 17’sinde olduğu gibi Temmuz ayında da emekli maaşları 17’sinde hesaplara yatmaya başlayacaktır. Emekli maaş farkı hakkında net bir açıklama yapılmadı ancak ödemelerin bu ay içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Konu hakkında henüz bir resmi açıklamanın yayınlanmadığını söylemek isteriz. Gerekli bilgi tarafımıza ulaşması durumunda sitemiz üzerinden ilgili konuya ulaşabilirsiniz

2020 emekli maaş farkı ne zaman yatacak? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu ay maaş ödemelerinde maaş farkının yatacağı düşünülüyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklamanın gelmediğini tekrardan hatırlatmak isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Telif Hakkı 2020 iskur.org Tüm Hakları Saklıdır.